English:

Licznik odwiedzin

Wszystkich: 19916675 W tym roku: 1087404 W tym miesiącu: 146383 Dzisiaj: 5961 W ciągu godziny: 126 Gości online: 29

Koło Naukowe "Bezpieczny Krąg"

Strona główna » Informacje dla Studentów » Koła naukowe » Koło naukowe BEZPIECZNY KRĄG
Koło „Bezpieczny Krąg” powstało w 2009 roku, działa przy Katedrze Systemów Technicznych i Bezpieczeństwa. Celem Koła Naukowego "Bezpieczny Krąg" jest działalność naukowo - dydaktyczna w obszarze bezpieczeństwa pracy w Polsce i Unii Europejskiej oraz współpraca ze służbami zajmującymi się problemami bezpieczeństwa pracy.

Członkowie koła biorą udział w konferencjach i seminariach naukowych tematycznie związanych  z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz uczestniczą w spotkaniach i prelekcjach cyklicznie organizowanych przez pracowników Katedry Systemów Technicznych i Bezpieczeństwa we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie.

Zakres tematyczny działalności koła obejmuje zagadnienia z ergonomii, ryzyka zawodowego, chorób zawodowych i wypadków przy pracy, bezpieczeństwa procesu eksploatacji maszyn i urządzeń, bezpieczeństwa środowiskowego, profilaktyki i systemów informacyjno-technicznych, zarządzania bezpieczeństwem pracy, projektowania i wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz prawa pracy.
 
 
Opiekun koła dr Bogna Konodyba-Rorat